בתי העץ שלנו

בתי עץ רבים מקשטים עיירות רבות באירופה ובאמריקה, שם בנייה של בתים מעץ היא נהוגה הן בגלל איכות הבידוד מול מזג האוויר והן המחיר הסופי הנמוך יחסית גם בזכות מהירות הבנייה.

בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה בשימוש בעץ לצורכי בנייה ובין היתר עלייה בבנייה של בתים עץ. ההסבר לכך הוא היתרונות המשמעותיים של בנייה בעץ על פני בנייה מחומרים אחרים. בנייה של מבנה בטון יכול להגיע למאות אלפי דולרים ומעבר לכך, בגלל עלות החומרים והעבודה. בנייה של בתי עץ היא זולה יותר, בין היתר בגלל שהליך העבודה פשוט וזול יותר.

בנייה של בתים מעץ לצורך נופש ותיירות, פופולארית מאוד לא רק בגלל העלויות הזולות שלה אלא גם בגלל העיצוב הייחודי. אנשים שיוצאים לנופש יכולים ליהנות מעיצוב ייחודי כמו באגדות של בית מעץ. בשביל לצאת לנופש בבית מבטון הם לא צריכים לשכור צימר או יחידת נופש, הם יכולים לצאת לבית מלון. 

סיבה נוספת בגללה בנייה של בתים עץ היא מאוד נפוצה כיום נובעת מכך שהרבה אנשים בונים בתי עץ לצרכים פרטיים אך לא לשם מגורים. מדובר בבנייה של מחסנים בגינה, יחידות דיור מעץ בגינה הפרטית, בתי עץ לצורכי עבודה ועוד. זה חוסך לנו המון זמן ועלויות רבות. לכן הרבה פעמים אנשים מעדיפים להשתמש בבתי עץ גם אם מדובר במבנים קטנים ולא במבנים גדולים ומשמעותיים.  

בתי עץ אלו נבנים מתשתית עץ אורן מוקצע ומחוטה, כאשר הקירות הפנימיים יכולים להיות מחומרים צימנטיים או מעץ. הציפוי החיצוני עשוי בדר"כ מעץ. התשתית בין הקירות החיצוניים והפנימיים מכילה בידוד תרמי ואקוסטי.
בתי עץ אלו נבנים בשיטה הפינית. בשיטה זו הבתים נבנים ע"י קורות עץ רב-שכבתיות (לוגים) המתחברות אחת לשנייה באמצעות שגמים מיוחדים.
שיטת ההדבקה הרב שכבתית מחזקת את קורת העץ, מונעת פיצוצים ודיפורמציה.

© 2016. סאקויה פרויקטים בעץ ובאבן בע"מ. זכרון יעקב, ישראל.

בית מעץ פינלנד